Dolní Kralovice - Mezno "A" 4:4

V rychlém sledu následovalo další kolo OP. Tentokrát se naši broci utkali v Dolních Kralovicích s místním celkem. S tímto týmem sváděli mezenští bitvy již v III. třídě a vždy z jejich hřiště odjížděla bez bodu. S chutí tuto sérii ukončit naskočili naši borci do zápasu a ihned se chopili iniciativy. Hezké kombinace, přesné přihrávky  to bylo Mezno v prních 15 minutách. Do velké šance se dostal Helma, ale na malém vápně zazmatkoval a místo, střely se snažil ještě přihrát spoluhráči, ke kterému už přihrávka nedoputovala. Další šanci měl Šimák, který přešel přes 2 protihráče, ale střela nad branku brankáře domácích neohrozila. Domácí o sobě dávali vědět především křižnými centry do běhu a střelbou z dálky. První gól vstřelili domácíc a bylo to po jejich typické akci. Křižný  centr na pravou stranu, Prchlík podklouzl a domácí útočník dělovkou nedal Plocovi šanci.1:0. Ihned po rozehrání kombinací ve středu hřiště a po kolmici od Macka se Šimák ocitl v nadějné situaci. Štřelou z vápna k tyči brány nedal domácímu brankáři sebemenší šanci.1:1. Jenže místo toho aby se naši borci nabudili k obratu soupeř uděřil po druhé. Centrovaný míč prošel celým našim vápnem, nikdo z mezenských obránců nestihl míč ukopnout a domácí útočník opět dělovkou na zadní tyč nedal Plocovi šanci. 2.1. Aby toho nebylo málo, domácí zahrávali přímý kop na půlce hřiště. Chytře kopnutý centr a výborný náběh znamenal míč v síti a skóre 3:1 pro domácí.Tak skončil i první poločas. Druhá půle vypadala o poznání lépe z naší strany. Kvalita v záloze, přesné přihrávky a hezké kombinace dali základ obratu nepříznivého výsledky. Po několika minutách druhé půle dostal Šimák míč do běhu, hezky zpracoval  a střelou z vápna opět nedal domácímu golmanovi šanci. 3:2. Zápletka byla na světě. Do další šance se dostal Helma po přiťuknutí od Lad. Homoli, ale jeho střelu dokázal domácí brankář se štěstím vytěsnit na roh. Ovšem z rohového kopu se k míči nikdo z našich nedostal a dlouhým odkopem se sám na Ploce řítil domácí záložník, který bez problémů  sólo zakončil. Šlo sice o sporný offsideový moment, ale gól platil a skóre bylo opět o dva góly 4:2. Jenže to ještě nebylo z naší strany vše. K odraženému míči se dostal Lad. Homola a s pomočí teče jeho střela skončila za domácím golmanem. 4:3. Mezenští v druhé půli svého soupeře téměř do ničeho nepustili a diktovali tempo hry. V slibné situaci se ocitl Kubec, ale trefil jen domácího golmana. Zasloužené srovnání skóre nakonec přišlo z kopačky Šimáka, který tak dokonal hattrick. Jeho typická střela v tomto zápase z vápna k bližší tyči a golman opět neměl šanci. 4:4. Naši borci si nakonec mohli odvéz i plný počet bodů, ale když se řítili ve třech na jednoho obránce, Šimák přes domácího obránce neprošel, a tak si Mezenští odvezli cenný bod z Dolních Kralovic.

Autor: David Helma