Mezno "A" - Miřetice 2:0

Po dvou odložených kolech konečně proběhlo první jarní kolo. Hřiště v Mezně nebylo díky počasí úplně v ideálním stavu, ale rozhodčí ho prohlásili za způsobilý, a tak se diváci konečně dočkali. Do Mezna zavítal lídr tabulky z Miřetic. Miřetičtí do zápasu vstupovali jako velký favorit, ale mezenští jim nedali ani kousek prostoru zadarmo.

Od začátku zápasu nabrala hra velmi vysoké tempo a rychlý spád. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance na sebe nenechali dlouho čekat. V první se ocitli Miřetičtí,ale Doskočil prudkou ránu vyrazil na roh. Poté následovalo několik nebezpečných závarů před brankou hostí, ale žádné velké ohrožení branky se nekonalo. V 15. minutě nádhernou kolmicí našel Říha rozeběhnutého Šimáka a ten hezkou střelou k tyči obstřelil gólmana Vacíka. 1:0 pro domácí. Mezno se poté trochu více zatáhlo a spoléhalo především na rychlé brejky. Miřetičtí měli velkou územní převahu, ale nakopávané míče na Kamarýta ve většině případů neměli většího úspěchu. Před koncem poločasu zahrávali hosté přímý kop z levé strany. Centr na přední tyč a následně tečovaný míč nadělal Doskočilovi velké problémy. Ihned z výkopu následoval rychlý brejk domácích, kdy si Helma narazil se Šimákem, ale slibná šance skončila špatným zpracováním ve vápně hostí. Do konce poločasu se více nestihlo, a tak poločasový stav zůstával 1:0.

Druhý poločas začal stejně tak jako ten první skončil. Hrálo se především na půli domácích, ale hosté neponaučení z prvního poločasu stále nakopávali dlouhé míče, které buď chytil buď Doskočil, nebo odkopli domácí zadáci. Hosté se kýženého gólu přesto dočkali, ale Kamarýtovi byl odmávaný offside.  Domácí zahrozili na druhé straně. Po rychlém brejku krásnou kolmicí vyzval Kubec Helmu, ale tomu ve skórování zabránil věhnuvší Vacík. S blížícím se koncem, se začalo přiostřovat na obou stranách, ale výborně pískající sudí Platil, dokázal bez problémů zkrotit emoce obou mužstev. Když už se zdálo, že zápas skončí rozdílem jedné branky, propadl míč k Helmovi a v tu chvíli šli domáci ve čtyřech proti jedinému obránci hostí. Helma zvolil přihrávku na Mercla, který míč propasíroval až k Šimákovi a ten zkušeně zavěsil. 2:0. Hosté jako opařeni vodou sebrali zbytky svých sil a ještě se snažili otočit stav skóre. Jenže to by ve vyložené šanci do prázdné brány nesměl selhat Hájek a po něm si vylámal zuby na Doskočilovi Lhoták. Hosté tak dostali lekci z produktivity a mezenští zařídili příjemné překvapení pro své věrné fanoušky.

Branky: Šimák 2.Rozhodčí:Platil.ŽK:2:2.ČK.Diváci:70.Poločas:1:0.

Mezno:Doskočil.-Skopec,Luk.Homola,Říha,Novotný,D.Homola,Lad.Homola,Kubec,Macko.-D.Helma,Šimák.Střídali:Melcr,F.Helma.

Miřetice: Vacík-Zajíc, Kopecký, J.Kamarýt, P.Čáp,

Přitasil,K.Čáp,Lhoták,Filip,Fialka,Jantar.Střídali:Hájek,Přitasil,L.Kamarýt.

Autor: David Helma