Chocerady - Mezno "A" 7:3

V dalším kole OP naši borci zavítali do Chocerad. Soupeř byl v tabulce jen pár míst za námi, a tak zápas sliboval atraktivní podívanou s bojem o každý míč.

Zápas začal přesně podle předzápasových prognóz. Nejprve se do šancí tlačili naši borci, ale akce skončila na vápně domácích. Ihned vzápětí Choceradští vykombinovali hezkou akci na levé straně a řítili se 2 na 1. Choceradský záložník nezpanikařil a přesným centren bašel nabíhajícího útočníka, který neměl problém uklidit míč do brány. 1:0 pro Chocerady. Mezenské to ovšem ani trochu nezaskočilo a ihned se vrhli do ofenzivy. Po několika nevydařených šancích odkopával míč od brány brankář Babický, Helma hlavou prodloužil a Šimák šel rázem sám na brankáře a nedělalo mu vůbec žádný problém vstřelit svuj 16. gól v sezóně. 1:1. Mezenští namlsaní rychlým srovnáním opět vrhli všechny síly do ofenzivy, ovšem to se jim zle vymstilo. Netrvalo to ani minutu a choceradští totožnou akcí jako při prvním gólu zvyšovali na 2:1. To už s psychikou mezenských zamávalo, ale stále se snažili vyrovnat. V dobré šanci se ocitl Helma, ale střelu uspěchal a branku přestřelil, v další šanci se ocitl Šimák, ale taktéž jeho střela se ne úplně vyvedla. A tak mohli znovu úřadovat domácí. Mezenští ztratili míč ve středovém kruhu a choceradští se několika přihrávkami dostali za obranu hostů a útočník se po úniku nemýlil. 3:1. Aby toho nebylo málo, tak do půlky utkání choceradští udeřili ještě jednou a opět se tato akce podobala těm předchozím. Naši borci nedokázali podržet míč a nepřesnou přihrávkou rozjeli útok domácích, ti si několika málo přihrávkami poradili s obranou a opět se řítili sami na gólmana Babického, který s únikem už nic udělat nemohl. Poločasové skóre tedy bylo 4:1. Nutno dodat, že Mezenští se snažili tvořit hru, ale územní převaha jim k vytvoření šancí nestačila, naopak choceradští trestali chyby hostů a nejen, že dali 4 góly, ještě v několika samostatných únicích selhali a naši borci mohou být rádi, že se poločasové skóre zastavilo jen na čísle 4.

Do druhé půle naši broci naskočili odhodlaní s výsledkem něco provést a předvést nějaké překvapení v podobě srovnání skóre. Ovšem téměř po rozehrání byl míč opět v naší síti a nabylé sebevědomí bylo ta tam. O gól se opět postaral hostující záložník s číslem 6, s jehož rychlostí si naši obránci nedokázali poradit celý zápas. S vědomím, že mezenští nemohou nic ztratit se opět vrhli do útočení a po několika náznacích se skóre měnilo i na druhé straně. Lukáš Homola našel z rohového kopu přesně hlavu Říhy a ten nekompromisně zavěsil. 5:2. Mezenští ještě více přitlačili Choceradské k jejich vápnu a po nádherně koplém přímém kopu od Lukáše Homoli se opět mohli  radovat z gólu.5:3. Choceradští znervózněli, ale Mezenským k zdramatizování utkání chybělo trochu více přesnosti od Šimáka, kterému střela nesedla, a střídající Jakub Ploc jen o pár centimetrů netrefil branku. Proto se slova opět ujali Choceradští a hráč s číslem 6 opět unikl po levé straně a nádherným pasem vybídl útočníka ke skórování a ten se opět nemýlil. 6:3. Poté se slova chopili mezenští. Macko zahrával přímý volný kop z dobré pozice. Střela měla všechny parametry ke skórování, ale perfektním zákrokem se blýskl brankář hostí. Ke konci zápasu skórovali CHoceradští ještě jednou a opět po ztrátě našich hráčů ve středu hřiště. Následoval rychlý brejk a konečná změna skóre na 7:3. Debakl v Choceradech je určitě varováním pro naše hráče, ale najdou se i pozitiva tohoto utkání. Je třeba pochválit chlapce, že nesložili zbraně ani za vysoce nepříznivého stavu a snažili se s výsledkem něco udělat a druhé, že se v dobrém světle ukázali oba střídající mladící Mazour a Jakub Ploc.

Autor: David Helma