Mezno "A" - Divišov 1:4

Další kolo OP svedlo dohromady 2 týmy, které se pohybují ve středu tabulky, domácí Mezno a hosty z Divišova. Domácí nastoupily v poměrně okleštěné sestavě a na jejich souhře především do zadu to bylo znát. Od počátku se hrál velmi útočný fotbal na obou stranách. Šance na sebe nenechali dlouho čekat. Nejprve se drali do šance hostující útočníci, ale nemířili přesně. Na druhé straně zahrozili domácí několika centry z pravé strany, ale velké ohrožení J. Hanuše se nekonalo. Po hezké kombinaci záložníků Divišova se po tečované střele zahrával rohový kop. Přesný centr na samoceného Bumbálka znamenal první změnu skóre. 0:1. Domácí se těžko dostávali přes dobře bránícího soupeře, ale přece jen šance si dokázali vypracovat. Po rohovém kopu se na malém vápně ocitl osamocený Helma, ale ranou z první trestuhodně minul. Mezenští ještě více přitlačili, ale střely z dálky velký efekt neměli. Proto si slovo vzali opět Divišovští a obránce Macháček dokázal projít přes polovinu hřiště a ještě přitom přesně zamířit a bylo z toho vedení pro hosty 2:0. Ihned vzápětí se situace zdramatizovala, když Prchlík našel přesným pasem rozeběhnutého D. Homolu a ten sám proti J. Hanušovi neměl problém zakončit. 1:2. Ovšem to do poločasu nebylo ještě vše. Hosté zahrozili brejkem z pravé strany, když už se zdálo, že mají vše pod kontrolou vskočil mezi ně Campodonico a přesnou střelou stanovil poločasové skóre na 1:3. Druhý poločas byl ve znamení velkého náporu domácích a jejich neproměňování stoprocentních šancí. Mezenští přikovali Divišovské k jejich vápnu, což vyústilo ve spoustu šancí domácích. Nejprve Šimák obešel několik obránců, ale pálil nad, poté ten samý hráč nedokázal prostřelit J. Hanuše. Po rohovém kopu byl ve vápně hostů obrovský vzruch, ale na poslední chvíli vše uhasil dlouhým odkopem hostující obránce. Divišovští se spoléhali jen na rychlé brejky, ale velká hrozba to pro domácí nebyla, jelikož si nedokázali pohlídat offsidovou hranici. Skóre mohl změnit domácí Helma, kterého hezkou přihrávkou vybídl Šimák, ovšem Helma v tutové šanci trefil jen brankáře J. Hanuše. Do několika velmi slibných akcí se dostali i Divišovští, ale jejich šance dokázal zlikvidovat mladík v brance domácíh Ploc. S koncem zápasu domácí zahrávali i několik přímých volných kopů z ideální vzdálenosti, ale jak dvakrát Macko tak jednou Šimák, trefili dobře stojícího J. Hanuše. Ani střeli z dálky L. Homoli a Kubece J. Hanuše nedokázali propálit. A když v úplném závěru Helma únik z pravé strany nezakončil ideálně, udeřili v závěru Divišovští. Lehán v samostatném úniku nezazmatkoval, obstřelil  Ploce a tím stanovil konečné skóre 1:4.

Branky:D.Homola-Macháček,Bumbálek,Lehán,Campodonico.

Rozhodčí:Macháček.ŽK:0:1.ČK.Diváci:90.Poločas:1:3.

Mezno:Ploc.-Skopec,Eliáš,Prchlík,Babický-D.Homola,L.Homola,Kubec,Macko.-D.Helma,Šimák.Střídali:Mukhammetov,F.Helma,Mercl.

Divišov:J.Hanuš-M.Hanuš,Vondrák,Vobořil,Vávra,Macháček, Bumbálek, Pekárek, Lehán, Campodonico, Marek Hanuš. Střídali: Blažíček, Zámostný, Svoboda

Autor: David Helma