Olbramovice - Mezno "A" 0:2

V odloženém 15 kole se ve středu naši borci vydali do Olbramovic. Na marodce stále zůstává spousta hráčů základní jedenáctky, a tak se naše mužstvo vydalo koncepční cestou a pomalu, ale jistě zapracovává mladíky z dorostu do A mužstva. Souboj se soupeřem bojujícím o záchranu sliboval boj o každý míč. To se také potvrdilo. První šance na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí Šach dostal přesný pas, výborně zpracoval, ale v samostatném úniku branku netrefil. Poté se slova ujali naši borci, Macko s Šimákem připravili pozici pro Helmu, ale tomu míč v poslední možné chvíli ukopl obránce. O pár minut později se našim povedla opět pěkná kombinace na vápně soupeře, ale ke střele se opět nikdo nedostal. Olbramovičtí převážně hrozili střelami z dálky, ale ty mladému Jak. Plocovi nedělalo problém zkrotit. Po jednom z rohů domácích a hlavičce vysoké záložníka míč padal za našeho golmana, když se zdálo, že je to jistý gól, bravůrním zákrokem míč za svá záda nepustil. V prvním poločase se toho stalo pramálo a poločas skončil nezáživným výsledkem 0:0.

Druhá byla jako nebe a dudy. Spousta šancí, hezké kombinace a hlavně góly. Mezenští hířili aktivitou. V první velké šanci se ocitl Macko, když Šimák nahrál Helmovi a ten místo střely volil přihrávku na volného Macka, kterému zbývalo uklidit míč do prázdné brány, ale míč si posunul příliš a obrana domácích stihla zareagovat. V další šanci se ocitl Helma, po dlouhém autu od L. Homoli, ale brankáře nedokázal prostřelit. Takový nápor domácí nemohli vydržet a zákonitě inkasovali. D. Homola vymíchal na levé straně obránce přesným centrem našel Skopce a ten hlavou uklidil míč do sítě. 0:1 pro Mezno. Domácí to evidentně zaskočilo. Mezenští ještě přidali a zvýšená aktivita přinesla další gól do sítě domácích. Macko dostal přihrávku do běhu, přichystal si míč a z 20 metrů napřáhl. Utažená střela vymetla pavučiny brány domácích. 0:2. Domácí hrozili jen z brejků, ale dobře hrajícímu  Šachovi nepomáhali v hojném počtu, a naši obránci si s ním dokázali poradit. DO konce zápasu se do velké šance dostal ještě D. Homola, ale když už překonal brankáře zastavila jeho snažení tyč. Do velké šance se dostal i Helma, ale utaženou ránu vytáhl  domácí brankář na roh. Velkou šanci nedokázal proměnit ani Macko, když mu míč přistrčil Šimák a Macko těsně minul bránu domácích. Naši hráči si hlídali dvoubrankový náskok, a tak své první minuty mohli nasbírat i mladíci F. Helma s Jiřím Plocem. Naši borci si tedy z Olbramovic odvezli 3 body a nutno dodat, že především za druhý poločas jsou to body zasloužené.

Autor: David Helma