Teplýšovice "B" - Mezno "A" 3:2

S vidinou ztráty pouhých dvou bodů na 5. místo OP, vyrazili naši borci do předposledních Teplýšovic. V úvodu  zápasu bylo vidět velké odhodlání a rozdíl mezi oběma mužstvy byl velký. Již v úvodních minutách se Mezenští  dostávali do velkých šancí, ale nepřesnost v koncovce nenadělala domácí obraně velké problémy. V 10. Minutě se dostal míč ve vápně domácích k Mackovi, ten zasekávačkou obelstil obránce a umístěnou ranou nedal Zachovi šanci.0:1. Teplýšovickým obdržená branka paradoxně pomohla a rázem se stali nebezpečnějším mužstvem. Ovšem několik centrů do našeho vápna přímé ohrožení Ploce neznamenali. V další obrovské šanci se ocitl náš pravý bek Skopec, po hezkém sólu z vlastní poloviny už stačilo jen přesně umístit míč do brány,to se ale našemu zadákovi nepovedlo a stav byl stále pouze o gól. Naše obraná čtveřice nepůsobila zrovna jistým dojmem a některé situace řešila na poslední chvíli odkopem. To se však jednou nepovedlo a po jednom z rohů domácích Hampl z hrancie vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Ihned vzápětí mohl vedení Mezenským vrátit střídající Mazour, ale jeho utažená střela skončila pouze na tyči. Poločasové skóre se přesto zastavilo na 1:2 pro hosty a to, když D.Homola hezky zakombinoval se Šimákem a náš ostrostřelec s instinktem zabijáka zakončil jak je mu vlastní. 1:2. Druhá půle byla o poznání dramatičtější než ta první. Teplýšovičtí jí začali velkým náporem a po několika ranách vedle brány se opět po rohu dostal k odraženému míči Pejša a ranou z velkého vápna srovnal skóre na 2:2. Mezenští zaskočeni vyrovnávací brankou, se marně snažili o strhnutí skóre na svou stranu. V nadějných situacích se ocitl Šimák a po něm Macko, ani jeden znich však nedokázal Zacha ohrozit. Po rychlém brejku se na Zacha řítil osamocený L.Homola, ale Zach byl opět připravený. Nepřesnost v útočné fázi dávala velký prostor pro rychlé brejky Teplýšovických. Ti byli s koncem zápasu nebezpečnější. Po zaváhání naší obrany, se sám na Ploce řítil hostující  útočník, ale gólu zabránila branková konstrukce. Naši borci toho měli evidentně "plné brejle" a Teplýšovičtí měli viditelně navrch. Přesto si Teplýšovičtí útočníci dlouhou dobu nevěděli rady, jak vstřelit vítězný gól.  Recept jim ukázal v 85. minutě domácí stoper Starosta, který dokázal projít přes několik našich hráčů a bez  problémů zakončil. Domácí tak dokonali obrat, v který by po poločase věřil jen málokdo. Mezenští už na  vstřelení skóre neměli síly, a tak odjížděli z Teplýšovic bez bodu a s vidinou opětovného se vzdálení 5. příčky OP.

Autor: David Helma