Mezno "A" - Trhový Štěpánov 3:0

V dalším kole OP se střetly týmy Mezna a o záchranu bojující Trhový Štěpánov. Zápas začal velmi opatrně a na mužstvech byla znát mírná nervozita. Do první větší šance se dostali Štěpánovští, po centru z levé strany se k míči dostal osamocený Skalický, ale ranou z první přestřelil. Další velká šance se naskytla domácím, Říha vyslal pas na D.Homolu ten předběhl obránce Štěpánova a řítil se sám na golmana, ne úplně povedená střela minula tyč jen o pár centimetrů. V další akci už se skóre měnilo. Helma u rohového praporku obelstil 3 protihráče našel volného Šimáka, který se elegatně zbavil obránce a utaženou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě.1:0 pro domácí. Štěpánovští se snažili zvrátit nepříznivý stav, ale výborně presující mezenští jim nedali mnoho příležitostí k vyniknutí. Do další šance se tedy dostali domácí a opět se měnilo skóre. D.Homola našel křižným pasem rozeběhnutého Helmu, ten si odstavil obránce a střelou do šibenice nedal Vejvodovi šanci. 2:0 pro domácí. V tu chvíli působili štěpánovští odevzdaným dojmem. Mezno ještě přidalo, ale neujala se dalekonosná střela Lad.Homoli ani další šance Helmy. Mezno do konce poločasu nepustilo Trhový Štěpánov do větší šance a v poklidu si pohlídalo příznivý stav 2:0 Druhý poločas byl o poznání bojovnější než ten první. Trhový Štěpánov se dral do šancí, ale centrovanými balóny neměl šanci uspět. Mezenští opět přidali a zvýšeným presingem obírali soupeře o balóny, ale rychlé protiútoky končili po nepřesnostech již ve svých zárodcích. Územní převaha domácích vyůsťovala v stále častější centry před Vejvodovu bránu, ale přímé ohrožení branky se nekonalo. Skóre se měnilo až po centru domácího Říhy, který nadýchaným lobem našel rozeběhnutého Macka a ten z první přeloboval Vejvodu. 3:0 pro domácí. Mezenští kombinovali na půli hostů a snažili se přidat další gól do brány hostů, jenže z dálky pálící Lad. Homola bránu netrefil a Šimák krásnou ranou nastřelil tyč Vejvodovi brány. Konečné skóre tedy zůstalo 3:0 a domácí zaslouženě získali tři body.

Branky:Šimák,Helma,Macko.Rozhodčí:babický.ŽK:1:0.ČK.Diváci:70.Poločas:2:0.

Mezno:Doskočil.-Skopec,Luk.Homola,Říha,Novotný-D.Homola,Lad.Homola,Kubec,Macko.-D.Helma,Šimák.Střídali:Babický,Melcr,Mazour

Trhový Štěpánov:Vejvoda- Škvor,Trpšovský, Skalický,Staněk,Lukáč,Janoušek,Sviták,Burcev,Kůžel,Červeňák.Střídali:Bernášek

Autor: David Helma