MEZNO – DOLNÍ KRALOVICE 5:2

Atraktivní ofenzivní utkání se odehrálo mezi domácím Meznem a hosty z Kralovic. Domácí na hosty vlétli a ti byli od začátku pod tlakem. Nejprve se ovšem nemohli domácí dostat do větších příležitostí, až mohl F. Helma otevřít skóre utkání, kdy šel po dlouhém centru do souboje s gólmanem hostí a jeho hlavička už mířila za Doležala, ale toho na poslední chvíli zastoupil spoluhráč z obrany. Domácí hosty přehrávali, byli víc při chuti a z toho pramenily další šance.

Parádní ránu vyslal na Doležala Bursík, ale hostující gólman konečky prstů vytáhl míč na tyč. V dalších šancích domácí nebyli přesní a tak se pomalu otevíral prostor pro hosty, kteří hrozili převážně centry a rychlými brejky. Nedařilo se jim ovšem překonat domácí obranu a tak měl Čeněk minimum práce. Ve 25. minutě poslal Šváb pěkný centr do vápna, kdy našel zcela nehlídaného D. Helmu a ten z první překonal všechny bránící hráče i s Doležalem - 1:0.

Tento gól domácím spíše uškodil než by jim pomohl ještě k většímu tlaku. Hosté začali více a více „zlobit“ a domácí obrana odvracela jeden útok za druhým. Několik závarů ještě dokázali vyřešit, ale s dlouhým centrem do vápna si už neporadili a po drobné teči Vošického nestihl Čeněk zareagovat a míč skončil za jeho zády – 1:1.

Hosté se následně dostali do několika dalších šancí, ale Čeněk domácí tentokrát podržel a skóre zůstávalo nezměněno. Ve 37. minutě hosté nevyřešili přesně rychlý brejk dvou na jednoho a kopali pouze roh. Po něm ovšem domácí obrana nepohlídala Vošického a ten osamocen vstřelil druhý gól hostů - 1:2. Domácí byli po dobrém úvodu tímto obratem značně zaskočení a už se viděli v kabinách, ale po akci D. Helmy se jim šlo do kabin o něco lépe. Šváb přiťukl míč domácímu útočníkovi, ten si obhodil obránce a parádní ránou zdálky prostřelil Doležala a stanovil poločasové skóre 2:2.

Do druhé půle vlétli domácí stejně jako do té první. F. Helma prostrčil dlouhý míč na rozeběhnutého Švába, který byl u míče o něco později než Doležal, ale hostující gólman neměl míč pod kontrolou a Šváb mu míč vypíchl a s uklizením do prázdné brány již neměl větší problém - 3:2. Domácích bylo najednou plné hřiště a vypracovali si několik dalších slibných šancí. Další parádní ránu vyslal Šváb, ale jeho nádherná rána trefila jen vnitřní tyč a vylétla z branky ven. Domácí byli v soupeři zakousnuti jako lev do své kořisti a pokračovali v útočení. Hosté se snažili o vyrovnání, ale nakopávané míče ani brejky nevedly k ohrožení Čeňka. Po jednom z faulů na polovině hřiště kopali domácí přímý kop, ke kterému se postavil Jakub Ploc a jeho dlouhý centr skončil k překvapení všech i hostujícího gólmana, v brance hostí - 4:2.

O pár minut později bylo pro hosty ještě hůře. Domácí se prokombinovali do vápna hostí a odražený míč se dostal k Jakubu Plocovi, který z téměř nulového úhlu dostal míč do sítě - 5:2. Poté se zápas již v podstatě jen dohrával, kdy za zmínku stojí především pěkná akce hostí, kdy po dlouhém centru trefil hostující útočník břevno Čeňkovi svatyně a na druhé straně rychlý brejk vedený Pincem, který našel F. Helmu, ale toho střídající gólman hostí vychytal. Domácí tak dovedli zápas do vítězného konce, ale nutno dodat, že na atraktivitě utkání se podepsala obě mužstva, kdy hosté z Kralovic nepřijeli jen bránit a to se na kvalitě utkání projevilo.

Branky: 25. a 42. D. Helma, 56. a 62. Jak. Ploc, 46. M. Šváb – 30. a 37. V. Vošický. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 2:1. Diváci: 45. Poločas: 2:2.
Mezno: Čeněk – Mikolášik (77. Mazour), Jak. Ploc (65. Volalík), Pinc, Bursík, Kubec (65. Svobodný), Jiří Ploc, Šváb, D. Helma, Doskočil, F. Helma.
D. Kralovice: Doležal (57. Janů) – Bystričan, Jelínek, Kotrč, Lebeda, Vrkoslav, Vošický, Maršoun, Roháč, Šnajdr, Hanousek.