"A" - Sokol Přestavlky "A" 

0:4 (0:2)

 

Úvod zápasu byl velmi opatrný, a ač měli domácí převahu v držení míče, k větší šanci to nevedlo. Přestavlky poté zahrozily sérií několika rohů, ale nepřesné zakončení Jakubu Plocovi nenadělalo větší starosti. To se ovšem změnilo po nenápadném centru z levé strany, kdy se míč dostal až za Plocova záda a dobíhající Kulvajt nedokázal zkoordinovat pohyb ve snaze o vykopnutí míče a ke smůle domácích si vstřelil vlastní gól. Mezenští byli kombinačně silnější, ale kvůli velkým nepřesnostem ve finální fázi se jim nedařilo výrazněji ohrozit Šacha. Hosté, hrající převážně na rychlé brejky, se po jednom hnali do přečíslení, ale na poslední chvíli se pod nohy unikajícímu útočníkovi vrhnul Kulvajt a i za cenu žluté karty brejk zastavil. Domácí poté ještě více přidali, do dobré pozice se dostal Heráň, ale na úrovni penalty mu na poslední chvíli vypíchl míč hostující obránce. Centrovanými míči se Meznu nedařilo ohrozit Šachovu branku, a tak to začalo zkoušet ranami z dálky, ale Doskočilova ani Růžičkova, cíl nenašly. Hosté, vyčkávali a udeřili podruhé. Po nedorozumění Švába s Růžičkou vyřešili situaci 2 na 1 parádně a Pohůnek dopravil míč pohodlně do prázdné branky - 0:2.

Domácí byli odhodláni s výsledkem něco udělat, ale úvod druhé půle vyšel lépe hostům. Nejprve trefili břevno a odražený míč Benák nedopravil do sítě, když hlavičku zastavil parádním zákrokem Jakub Ploc. Vzápětí opět mezenský gólman čaroval, když chytil sólo Pohůnka a držel tak tým stále ve hře. Domácí se oklepali a začali být aktivnější směrem dopředu. Nejprve se po pěkné přihrávce od Kubece dostal do šance Helma, ale jeho střelu na zadní tyč Šach vykryl. Poté se pěkným průnikem dostal do šestnáctky hostů Šváb, ale Šach pokus o obstřelení vykopl nohou. Mezno se dostávalo do tlaku, ale Šváb ani Kubec z malého vápna nabídky Helmy nedokázaly dopravit do sítě. A tak udeřili Přestavlčtí. Po nepovedeném domácím rohu se do brejku hnali Pohůnek a P. Mrázek a druhý jmenovaný z úhlu potřetí prostřelil Jakuba Ploce – 0:3. Domácí se nadále snažili alespoň o čestný zásah, ale Růžičkova pohotová střela z otočky svůj cíl nenašla. A tak na Mezno přišla další jobovka. Po brejku hostů se do šance řítil Benák, ale Kulvajt ho v poslední chvíli zbrzdil, po souboji se oba srazili s vyběhnuvším Jakubem Plocem, kterého trefili tak nešťastně, až musel gólman vystřídat. Než se náhradní brankář Doskočil rozkoukal, vytahoval míč ze sítě. Přetažený centr na zadní tyč našel P. Mrázka, který se zády k brance odhodlal vystřelit, míč trefil tak šťastně, že obloučkem zapadl do rohu branky ještě za drobné teče P. Pantoflíčka Do konce zápasu se víc zajímavého nestalo, a tak domácí po postupu obdrželi lekci z produktivity a první varování v Okresním přeboru.

Branky: 5. vlastní Kulvajt, 40. M. Pohůnek, 60. P. Mrázek, 70. P. Pantoflíček. 

Rozhodčí: Rezek. 

Mezno: Jakub Ploc (70. Kahoun) – Adam, Doskočil, Jiří Ploc, Kubec, Říha (63. Volalík), D. Helma, Šváb, Kulvajt, Růžička, Heráň (50, Bursík). 

Přestavlky: Šach – Tauer, J. Mikulanda, P. Pantoflíček, Kondáš, Podhorský, Kačírek, P. Mrázek (87. Novotný), M. Pohůnek, Brambora (89. Lapka), Benák (85. Moravec).
 

Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/postupujicim-doma-psenka-nekvetla-20170829.html