Popovice "A" - "A"

5:0 (1:0)

 

Hosté posíleni vítězstvím 11:0 v předchozím kolem s Trhovým Štěpánovem, šli do zápasu s optimismem. Ten je však brzy přešel. Přesto zahrozili jako první, ale šanci nevyužili. Následně převzali iniciativu domácí a hosty v první dvacetiminutovce pěkně zmáčkli. Šance Matušky, Heřmánka byly ještě nevyužity, stejně jako množství standardních situací. Až ve 37. Minutě si naskočil M. Heřmánek na trestný kop Páva a hlavou otevřel skóre. Domácí byli lepší, ale jedna situace mohla vše změnit, když hlavičku mezenského útočníka z malého vápna parádně vyrazil Vejvoda, který tak prokázal svoji formu od začátku soutěže.  

Po změně stran je převaha Popovic ještě zvýraznila a přišly i další branky. Druhý gól přidal chvíli po svém příchodu štírek Žížala, který zakončil krásnou akci, kterou začal uličkou J. Kaucký.  V 63. minutě korunoval svůj výkon M. Heřmánek, když po individuální akci nedal Jakubu Plocovi šanci - 3:0. Čtvrtý, krásný gól zavěsil Páv, když odražený poslal z 25 metrů do šibenice mezenské branky. Účet zápasu uzavřel po sólové akci Kopecký. 

 „Jsem šťastný za výhru, ale hlavně, jakým stylem jsme k ní došli. V týmovém výkonu zahrála perfektně obrana, a co předvedl Kašpi (Kašpar), jsem v okrese dlouho neviděl,“ rozplýval se po zápase hrající trenér Popovic Jan Matuška a poznamenal, proč se tým zvedl: „Většina lidí se probrala a začalo se poctivě trénovat. Za druhé se scházíme v 15-16 lidech, což je obrovská zbraň, když se může vystřídat pět lidí během zápasu. Loni nás zápasy v jedenácti stály spousty bodů. Perfektní formu v úvodních kolech ukazuje Jirka Páv. Věřím také, že se probral loňský tahoun Michal Heřmánek, u kterého jsem si nebyl jist, zda chce ještě hrát. Teď nás čeká středeční pohár ve Zdislavicích a sobotní boj v Trhovém Štěpánově, takže doufám v úspěšný týden.“

Branky: 37. a 63. M. Heřmánek, 54. Žížala, 69. Páv, 92. Kopecký. 

Rozhodčí:Černý. 

Poločas: 1:0.

 Popovice: Vejvoda – J. Kaucký (80. Kropáček), Kašpar, Jiří Hovorka, V. Kaucký – Páv, Kopecký, Šach - Matuška  (50. Žížala), P. Heřmánek (66. Štěpánek), M. Heřmánek (70. Mrkvička).

 Mezno: Jakub Ploc – Adam, Jiří Ploc, Kubec, Říha (60. V. Ploc), D. Helma, Šváb, Kulvajt, Růžička (15.Mikolášik), Volalík (73. Doskočil), Novotný.

Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/neveklovskou-jizdu-razne-zastavil-jankov-20170912.html