"A" - Trhový Štěpánov "A"

11:0 (6:0)

Nezvykle dvěma domácími zápasy za sebou odstartovalo novou sezónu v OP Mezno, které se tentokrát doma utkalo s hosty z Trhového Štěpánova. Kdo by očekával, že otěže zápasu budou mít v rukou zkušenější hosté, ten by se hodně spletl. Domácí na svého soupeře od začátku vlétli a vysokým napádáním a přesnými přihrávkami, zavřeli soupeře na jejich polovině a bylo jen otázkou času, kdy hosté inkasují poprvé. První pokusy Švába a Kubece ještě Steinera nevyděsili, ale po centru Švába z pravé strany se odrazil míč na úroveň penalty k Helmovi, který z první střelou na zadní tyč prostřelil Steinera poprvé. Domácí se drželi svého stylu, kdy si pěknými kombinacemi vytvářeli jednu šanci za druhou. Jednu takovou vyprodukovali Růžička s Bursíkem, kdy první druhému pěkně narazil a ten přesným centrem našel na zadní tyči volného Kubece, ale domácímu útočníkovi chybělo pár centimetrů k úspěšnému zakončení. Ty naopak nescházeli v další akci Růžičkovi. Říha pěkným centrem z rohu našel osamoceného domácího obránce a ten hlavou uklidil míč za Steinera. 2:0. Hosté se poté trochu oklepali a brejky se snažili o zkorigování skóre. Ve většině případů stihl včas zastavit hrozícímu nebezpečí s jistotou hrající Kulvajt a když ani on nestihl bejk zastavit, zastavil se hostující útočník sám, kdy se řítil sám na Ploce a k jeho smůle si přišlápl míč a bylo po akci. Domácí pak ještě přidali na obrátkách. Po jednom z rychlých brejků si připravil míč k centru Kubec a na malém vápně našel Helmu, který předskočil Steinera a pak už jen uklidil míč do odkryté branky. 3:0. Další pěkné momenty připravil s přehledem hrající Šváb, který se odhodlal ke střele za kruhem vápna. Jeho pěkná utažená střela skončila na poprvé na břevně, míč se ovšem odrazil zpět ke Švábovi, ale ani tentokrát neměl domácí záložník štěstí, kdy trefil tyč branky na druhé straně. Tím akce Ke smůle hostů neskončila, jelikož se míč od tyče odrazil k osamocenému Kubecovi,který už neměl problém dotlačit míč do sítě. 4:0. Tím začala 12 minutovka, během které domácí útočník nasázel hattrick. Druhý gól přidal po akci Helmy, který si odstavil dva protihráče a přihrávkou na malé vápno našel Kubece, který udělal kličku gólmanovi a přidal další gól. 5:0. Hattrick dokončil po pěkné individuální akci, kdy si několika kličkami na hranici velkého vápna připravil palebnou pozici a střelou slabší levou nohou na zadní tyč nedal Steinerovy šanci. První poločas tedy vyzněl jednoznačně pro domácí. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Hosté si nevěděli rady s dobrým přesingem domácích a často ztráceli míče a valil se tak na ně jeden útok za druhým. Nejprve se dvakrát do velké šance dostal Helma, ale ani v jednom z úniků nedokázal zamířit přesně. Kdo naopak zamířil přesně byl levý obránce domácích Bursík. Po pravé straně unikl Helma a přihrávkou pod sebe našel na velkém vápně nabíhajícího Bursíka, který utaženou střelou z první nedal Steinerovy šanci. Domácí trenér poté vystřídal, do hry poslal čerstvého Heráně, který byl na hřišti sotvá pár vteřin a ihned vstřelil gól. Heráň vystihl špatnou rozehrávku domácích a tváří v tvář Steinerovi svůj únik proměnil. O pár minut později si hosté nedali pozor znovu a laxní rozehrávku tentokrát vystihl Helma a ani ten neměl problémy s překonáním Steinera. 9:0. Do ojedinelé šance se poté dostali i hosté, kdy si v rychlém brejku poradili s domácí obranou a Petřina pěknou střelou prověřil Ploce. To bylo ovšem ze strany hostů do konce zápasu vše a domácí pak přidali ještě dvě další branky. Nejprve vyslal Helmu do úniku Šváb a domácí kanonýr obstřelil Steinera a skóre se rázem stalo dvoucifeerné. 10:0. Poslední zásah si na závěr připravil Volalík, kterého v náběhu našel Helma a domácí záložník se štěstím prostřelil hostujícího gólmana. 11:0. Náročný zápas se pak dohrával ve středu hřiště a domácí se tak po minulé porážce dokonale poučili a předvedli, že v OP nebudou jen do počtu.