15. koloKŘIVSOUDOV – MEZNO 3:1

Po dlouhém čekání se konečně rozběhla jarní část sezóny. Ve 14. kole Okresního přeboru Ferdinand přivítal čtvrtý Křivsoudov třetí Mezno. Bodový rozdíl mezi oběma soupeři činil před tímto zápasem pouhý 1 bod a tak bylo o náboj utkání již předem postaráno. Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě i se staronovou posilou Janem Žákem, který k nim přestoupil z Poříčí nad Sázavou.
Ještě před samotným utkáním proběhla minuta ticha k uctění památky nedávno zesnulého rozhodčího pana Jiřího Mikoláška. Všem pozůstalým přejeme upřímnou soustrast.
Domácí do utkání vstoupili aktivně a na první gól se nečekalo dlouho. Ve 3. minutě našel Mir. Filip vzduchem na hranici ofsajdu číhajícího Macháčka, ten si pohrál s obráncem a střelou na přední tyč rozradostnil domácí fanoušky - 1:0. Hosté mohli záhy odpovědět, to když se D. Helma řítil sám na Martina Filipa, udělal mu kličku, ale z úhlu nedokázal přesně zamířit. Křivsoudov nadále pokračoval v aktivní hře a v 15. minutě navýšil svůj náskok, když David Mišoň rychle vhodil autové vhazování na Martina Macháčka, ten si navedl míč na střelu a střelou k tyči zvýšil - 2:0. 

Chvíli poté se mohl zapsat mezi střelce i O. Veselka, k němuž se od hostujícího obránce odrazil míč po nepovedeném odkopu, ale brankář Čeněk jeho střelu stačil tělem zbrzdit a následně ji ještě před brankovou čárou vyrazit na roh. Hosté poté hru vyrovnali a snažili se o vstřelení kontaktní branky, přesto mohli znovu udeřit domácí. Kapitán J. Vopěnka poslal nadýchaný centr do míst, kam si naběhl Macháček, ale bohužel pro domácí mířil pouze do míst, kde byl brankář Čeněk a ten jeho pokus zneškodnil. O minutu později mohli udeřit hosté, D. Helma ale v samostatném úniku nevyzrál na Mar. Filipa a ten jeho střelu vyrazil. Těsně před půlí měli domácí další obrovskou šanci. Štika vyslal do úniku Mišoně, ten si krásně položil obránce a naservíroval míč jako na zlatém podnose před prázdnou bránu Macháčkovi, ten ale trestuhodně přestřelil.
I ve druhé půli přibývaly šance především na straně domácích. V 50. minutě Veselka unikl po pravé straně a přihrál před bránu Jaklovi, toho ale vychytal Čeněk, stejně jako o chvíli později Žáka, který si naskočil na rohový kop. Poté se musel vyznamenat i domácí gólman proti střele Bursíka. Hvězdou následujících několika minut byl domácí Mišoň. Nejprve v jasné gólovce sám před brankářem selhal a nechal vyniknout Čeňka, aby o minutu později převzal míč před vápnem soupeře, dostal se až dovnitř vápna a střelou podél brankáře zvýšil už na 3:0. Čtvrt hodiny před koncem o sobě dal vědět znovu hostující Bursík, když po rohovém kopu trefil tyč branky Mar. Filipa. O chvíli později se branková konstrukce zatřásla i na druhé straně, když Veselka ve vápně vypálil, jeho střelu Čeněk vyrazil před sebe a dobíhající Mišoň napálil míč zblízka do tyče. Dvě minuty před koncem po nedorozumění v domácí obraně hasil nebezpečí ve vápně faulem Žák a hosté dostali možnost zahrávat penaltu. Tu střelou k tyči proměnil Růžička a stanovil tak konečné skóre na 3:1.
Branky: 3. a 15. M. Macháček, 63. D. Mišoň – 88. (P) D. Růžička. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:0. Diváci: 110. Poločas: 2:0.
Křivsoudov: Mar. Filip – Š. Vopěnka, Macháček, Žák, Štika (60. L. Ptáček), J. Vopěnka (83. Mareš), Mišoň, Veselka, F. Vopěnka, Jakl (60. Vondrák), Mir. Filip.
Mezno: Čeněk – Jak. Ploc, Pinc, Bursík, Jiří Ploc, D. Helma, Volalík (66. Doskočil), Růžička, Mikolášik (46. Kubec), F. Helma (66. Daňhel), Šváb.

Zdroj: benesovsky.denik.cz

Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal-okres/start-okresu-tymy-jankova-a-marsovic-nadelovaly-20190326.html