20.kolo

MEZNO – JANKOV 0:5

Po vydařeném středečním pohárovém utkání (9:5 Mezno-Maršovice), Mezno hostilo rozjetý Jankov. Domácí vstoupili do zápasu vlažně a hned v 6. minutě po vyboxovaném míči utaženou ránou skóroval Tomáš Balík – 0:1. Jen o minutu později mezenští nezachytili centr z pravé strany, míče se zmocnil Miloš Peroutka, který se nemýlil a propálil brankáře Čeňka – 0:2. Jankov po druhém gólu neubral na svém tempu a dále posílal kvalitní centry z křídelních prostorů do vápna domácích. Tlak Jankova sklidil ovoce, když z hranice velkého vápna skóroval Petr Skála – 0:3. Mezenští se snažili vrátit do zápasu, když Filip Helma prudkou střelou prověřil brankáře Málka. O pár minut později se dostal do gólové příležitosti David Kubec, když hlavičkoval těsně vedle brankové konstrukce. Místo snížení vedení Jankova však přišla ledová sprcha v podobě čtvrtého gólu, který si připsal výborně hrající Jiří Němeček – 0:4, konec prvního poločasu.

Do druhého poločasu domácí vstoupili mnohem aktivněji než do začátku utkání. Hra se z pohledu Mezna zlepšila, ale dobře organizovaná obrana Jankova nepouštěla Mezno do větších šancí. Jankov dále pokračoval s účinnou hrou po stranách. V 65. minutě osamocený Milan Jonszta vsítil pátý gól do sítě domácích – 0:5. Domácí se snažili alespoň korigovat stav, což se nakonec nevydařilo. Jankov zaslouženě vyhrál 0:5 a potvrdil skvělou formu, která jej provází v jarní části sezóny.

Branky: 6. T. Balík, 7. M. Peroutka, 15. P. Skála, 35. J. Němeček, 65. M. Jonszta. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:4.

Mezno: Čeněk – Růžička, Jak. Ploc, Bursík, Kubec (68. Svobodný), Jiří Ploc, Šváb, Volalík (55. Doskočil), F. Helma, Pinc (68. Říha), Daňhel.

Jankov: Málek – Čermák, Vrzal, Peroutka, Říha (78. Hýbek), Jonszta (65. Brabenec), Balík, Skála, Ždych, Němeček, Zajíc (87. Kahoun).

Zdroj: benesovsky.denik.cz