16.kolo

MEZNO – ČERČANY 4:1

Mezenští ve svém prvním jarním domácím zápase přivítali na své půdě poslední tým OP, Čerčany. Domácí chtěli především napravit výpadek z minulého zápasu a tak do zápasu vstoupili aktivně. Hostující obranu od začátku větral především F. Helma, který svým důrazem a bojovností nedal hostujícím obráncům vydechnout a díky tomu vybojoval pro svůj tým spoustu zdánlivě ztracených míčů. Díky své aktivitě si tak i vypracoval první šanci utkání, kdy ale jeho střelu z úhlu Říha pokryl. Ačkoliv měli domácí dobrý vstup do utkání, tak postupně přenechali iniciativu na hostech a ti toho dokázali dokonale využít. Nejprve hostující záložník pálil za hranicí vápna a skákavá střela nadělala Čeňkovi nemalé problémy, ale perfektním zákrokem si se střelou nakonec dokázal poradit a vytlačil míč na roh. O pár minut později už ale bylo pro domácí zle. Ve 14. minutě se díky své aktivitě dostal k odraženému míči hostující obránce Charvát a z první napálil míč na Čeňkovu branku a povedenou ranou s přispěním tyče překonal domácího gólmana - 0:1.

Domácí byli vývojem utkání poměrně zaskočeni a hosté dále hrozili. Nicméně centry do vápna nenašly toho správného adresáta, střely z dálky byly nepřesné a když už se dvakrát řítili sami na Čeňka, tak jim byl odmáván a odpískán offside. Domácí se postupně zase dostávali do zápasu a začali hrozit. Nejprve vracel D. Helma přetažený centr zpět do vápna, kde našel svého bratra a ten z první napálil míč do odkryté branky, ale Říhu v brance zaskočil spoluhráč z obrany a nebezpečí bylo na chvíli odvráceno. Následně se domácí prokombinovali až do vápna hostů, kde se po několika odrazech dostal míč k F. Helmovi a ten šajtlí napálil míč na Říhu, kterému míč propadl pod tělem a pomohl tak domácím ke srovnání skóre – 1:1.

Vstřelená branka domácí povzbudila, ale dobře bránící hosté je do dalších vyložených situací příliš nepouštěli. Domácí tak především pálili z dálky, ale k většímu ohrožení Říhy to nevedlo. Ve 37. minutě se už domácí Pinc nevydržel koukat na nemohoucnost spoluhráčů, na pravé straně si vzal míč, proběhl mezi 5 protihráči a střelou do protipohybu nedal Říhovi šanci - 2:1. Hosté ještě zkusili zahrozit do poločasu, ale pěkné akce byly znovu ukončeny offsidovým postavením a tak se do poločasu více nestalo.

Ve druhé půli už na hřišti dominovalo pouze jedno mužstvo a to mužstvo domácích. Na hosty domácí vlétli a k další brance velkou měrou přispěl domácí kapitán Jakub Ploc, který se aktivně nabídl do náběhu, probojoval se až do vápna, kde mu ale hostující obránce brnkl o nohy a byla z toho penalta. K té se postavil Jiří Ploc a ačkoliv Říha vystihl směr střely, tak mu znovu smolně propadl míč pod tělem a domácí již vedli 3:1. Domácí vstřelená branka ještě více uklidnila a aktivní hrou si vytvářela další šance. V 51. minutě bylo pro hosty ještě hůře. D. Helma centrem z pravé strany našel skvěle hrající bratra Filipa, který si zpracoval míč a parádní ranou pod víko nedal Říhovi šanci - 4:1. Domácí pak poněkud polevili, ale hosté svými brejky nikterak nehrozili a když už se ojediněle do nějaké šance dostali, tak je lapil jistý Čeněk. Domácí mohli přidat ještě několik branek, ale Kubece zastavila tyč a z odraženého míče F. Helma tlačil míč do sítě, ale ke kýženému hattricku mu chybělo půl metru. V další šanci pak D. Helma udělal kličku obránci, ale slabší levačkou nedokázal zamířit a pálil vedle. V dobrých nábězích pak hledali spoluhráči střídajícího Volalíka, ale tomu se nepodařilo míč usměrnit do branky. Domácí tak nakonec i přes kostrbatý začátek zaslouženě zvítězili a díky zaváhání soupeřů se přiblížili čelu tabulky a drama tak pokračuje.

Branky: 32. a 51. F. Helma, 37. M. Pinc, 48. (P) Jiří Ploc – 14. J. Charvát. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 2:1.

Mezno: Čeněk – Jak. Ploc, Pinc, Bursík, Jiří Ploc, D. Helma, Růžička, F. Helma (67. Volalík), Kubec (67. Mikolášik), Doškočil (60. Daňhel), Šváb.

Čerčany: Říha – Topič, Židlík, Straka, Randák (67. Kukačka), Neuberg (71. Rada), Modálek, P. Řezníček, Charvát (80. Purkard), S. Řezníček, Čeljuska.

Zdroj: benesovsky.denik.cz