Mezno - Chocerady

Po hektickém 5. kole okresního přeboru si Mezenští chtěli spravit chuť na hostech z Chocerad.Za pro fotbal přívětivého počasí začaly oba týmy velmi opatrně.Hra byla nepřesná až chaotická.Domácí postupem času dostávali míč pod taktovku, ale ne a ne najít recept na Choceradskou zeď.Velmi aktivní byl D.Homola, který svými finesami bavil domácí diváky.Často sám obešel několik protihráčů, ale jak už to tak bývá nic kloudného z toho nebylo.Hosté hrozili především z brejků a i ty díky častým offseidům byly zmařeny.Po třiceti minutách našel Říha rozeběhnutého Šimáka, ten obešel i gólmana, ale z úhlu branku netrefil.V další akci našel D.Homola Šimáka, ale ten opět nedal.Domácí obrana čelila několika rychlým protiútokům a ne vždy si počínala jistým dojmem.Zmatků využívali rychlý hostující útočníci a snažili se pálit z každé pozice, jenže jejich střely bránu míjely o několik metrů.Již několikáty brejk hostí byl zastaven odmávaným a odpískaným offsidem, ale to už si hostující útočník nenechal líbil a pustil se do rozepře s pomezním a díky tomuto incidentu byl vyloučen a hosté dohrávali o deseti.Domácí se snažili vstítit kýžený gól, ale jejich šance končili na vápně a, když už se odhodlali vystřelil, byl to většinou jen propagační pokus.První poločas tedy skončil 0:0.Hráči jako, kdyby se inspirovali pražským derby.Hrál se velmi takticky svázaný a velmi bojovný zápas.

Druhý poločas začali aktivněji domácí.Chtěli za každou cenu zvítězit a tlačili se čím dál více před gólmana Holuba.K jeho ohrožení, měli Mezenští velmi daleko.Hosté na své hře nic neměli a spoléhali především na brejky.Svá mířidla měli však špatně naštelováno, jelikož trefit bránu byl pro ně nadlidský výkon.Hra se čím dál tím více soustředila na půli hostů.Po rohovém kopu se ve slibné šanci ocitl domácí Říha, ale o pár centimetrů minul.Domácí tlačili čím dál více.Převaha byla jednoznačná, ale bezmocnost se s blížícím se koncem umocňovala.V závěru svou šanci na malém vápně neproměnil Říha a tak si soupeři v Mezně rozdělili body a nezáživný zápas skončil 0:0.

Branky. Rozhodčí: Malíř.ŽK:1:1. ČK:0:1 .Diváci:70. Poločas:0:0.

Mezno:L.Homola st.-Skopec,Macko,Prchlík,Novotný-Melcr,Říha,Kubec,L.Homola ml.-D.Homola,Šimák.

Chocerady:Holub-Benák,Šmíd,Pospíšil,Mařinec,Bürgel,Mrázek,Pešta, Šmejkal,Kůdela,Maralík.Střídali:Javůrek,Pavlíček.

Autor: David Helma