Divišov - Mezno

Již v sobotu se konalo 7.kolo okresního přeboru mezi domácím Divišovem a hosty z Mezna. Počasí fotbalu přálo, tudíž do Divišovských ochozů dorazilo spousta fanoušků, kteří byli zvědavi na boj mezi týmy se shodným počtem bodů. Obě mužstva od začátku nenechala nic náhodě a přistupovala ke všem soubojům na 100%.První velká šance na sebe nenechala dlouho čekat, kdy Dominik Homola, podnikl průnik přes několik protihráčů až do vápna soupeře, ale nestihl zakončit. Divišovští chtěli využít svojí výškovou převahu a tak se snažili často centrovat, ale ani to na naší dobře bránící čtveřici neuspělo. Po geniální přihrávce Kubece se do šance dral Helma, ale poslední hráč soupeře ho stáhl k zemi a následoval přímý volný kop z dobré pozice. Postavil se k ní Šimák, ale svatyni hostů o několik metrů přestřelil. Naši borci přitápěli pod kotlem. Šance střídala šanci. L.Homola ml. vybojoval míč na levé straně posunul na Helmu, ten se hezky uvolnil, a když už se zdálo, že vysune do sóla rozeběhnuvšího Říhu, nepřesnou přihrávkou slibnou šanci zhatil. Říha se však nevzdal, bojovným průnikem se dostal až ke střele. Hostující gólman bez problémů kryje. Hosté byli opravdu jako opařeni. Byli velmi pasivní. Naši borci je potrestali až 5. minut před poločasem. L.Homola ml. rozjel akci po levé straně, míč se dostal přes Říhu až k Šimákovi a ten z velkého vápna střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.0:1 pro Mezno. Do poločasu se více významného nestalo, a tak hosté zaslouženě vedli.
       Druhý poločas jako kdyby si mužstva role vyměnili. Divišovští byli jako politi živou vodou. U všeho byli první. Po sérii několika rohů se k odraženému míči dostal hostující obránce a se štěstím propasíroval míč až do brány. 1:1. Domácí šli štěstí naproti. Na hosty se valil jeden útok za druhým. Po několika nepovedených útocích se po dalším rohu dostal míč na velké vápno a záložník hostů dělovkou poslal domácí do vedení 2:1. Mezenští byli opravdu žalostní. Nevypracovali si žádnou vyloženou šanci a jejich pokusy končili nepřesnými přihrávkami. Následovala akce domácích a opět jako přes kopírák. Centr z pravé strany. Odražený míč, rána z první a nádherný gól. Hosté vedli 3:1 a to ještě nevypálili všechen střelecký prach. Po chybě domácích v obraně se hnal hostující útočník sám na L.Homolu st. a bez problémůzvyšuje na 4:1. Mezenští se na chvíli vzchopili a vypadalo to, že ještě nic nevzdávají. Helma dostal hezký centr za obranu od Macka. Zkusil štěstí a z první vypálil. Gólman se štěstím vyrazil, ale opět k Helmovi. Ten nevyřešil situaci ideálně a z první opět pálil. Tentokrát až do nebes. Divišov využil další šance, kdy se hosti snažili zahrát offside systém, ale jeden obránce se zapomněl, a tak domácí pelášili dva na jednoho. Přišel centr zprava. Útočník z první vypálil a angličákem pečetil výhru domácích na 5:1.Rozdíl mohl být i vyšší, ale díky dobrým zákrokům L.Homoli st. se skóre zastavilo na 5:1.K vidění bylo opravdu velmi ofensivní utkání. Oko diváka muselo plesat.

Branky: Zd. Pekárek 2, L. Svoboda, Campodonico, Martin Hanuš - Šimák. Rozhodčí: Murgač.ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Divišov: Urban – L. Svoboda, Marek Hanuš, J. Pekárek, Martin Hanuš – Lehán, Vávra, Martin Hanuš, Vondrák – Macháček, Campodonico. Střídali: Bejbl, M. Bumbálek, Zd. Pekárek. Mezno: L. Homola – Novotný, Prchlík, Skopec, Macko – Říha, Kubec, L. Homola ml., D. Homola – Šimák, Helma. Střídali: Babický, Melcr, Barták.